Green Apotheke

Poradce pro výživu

[vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_tta_tabs color=“chino“ active_section=“1″][vc_tta_section title=“Zdravý životní styl“ tab_id=“1455537880344-098c819a-d79a“][vc_column_text css_animation=“top-to-bottom“ css=“.vc_custom_1455808785950{padding-top: 40px !important;padding-right: 40px !important;padding-bottom: 40px !important;padding-left: 40px !important;}“]Cukroví bez následků

Dobrý den, blíží se Vánoce a nevyhnu se konzumaci cukroví. Lze něco doporučit na neutralizaci následků? Vím, že to nemusím jíst, ale…:) díky M.

Dobrý den pane Petr,
z hlediska výživy, která podporuje dlouhodobé zdraví, je důležité to, co člověk jí každodenně. Každodenní strava by měla být pestrá, spíše jednoduchá, založená na obilninách, luštěninách, zelenině, občas doplněná menším množstvím masa. Jak sám cítíte, cukr mezi příliš zdravé složky potravy nepatří, ale u vánočního cukroví jde o tradici a krátkodobý požitek. Proto si cukroví vychutnejte a na zdravou výživu se zaměřte v dlouhodobém horizontu. Pokud byste měl problém s pálením žáhy nebo s nerovnováhou v oblasti žaludku, doporučuji Vám vždy po jídle sníst třetinu švestičky Umeboshi, která harmonizuje žaludek.

Jirka Pavlíček, výživový poradce


 

Pálení žáhy

Dobrý den, poslední dobou mě často pálí žáha. Které potraviny bych měla z jídelníčku vypustit, abych tomuto problému mohla předejít? Děkuji za odpověď.
Veronika

Dobrý den, není to pouze o výběru potravinu, ale také o režimu stravování, životosprávě. Vyhýbejte se velkým porcím jídla, jezte raději častěji, ale menší porce. Nedávejte si jídlo těsně před spaním (ideální je tak 3-4 hodiny před ulehnutím a na spaní si zkuste dát hlavu trochu výše). Jezte v sedě, v klidu. Dbejte na to, aby Vás při jídle např. netlačil pásek. Z potravin a pokrmů se vyhýbejte příliš pikantním a smaženým jídlům, z nápojů jsou nevhodné perlivé a alkohol, kávu (pokud pijete), nepijte nalačno a lépe s mlékem. Pokud by Vaše obtíže přetrvávaly, doporučuji konzultaci s lékařem.

Jirka Pavlíček, výživový poradce


[/vc_column_text][vc_column_text]Já jsem textový blok. Klikni na tlačítko úprav ke změně textu. Výplňový text: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.


Ano můžete.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=“Dieta“ tab_id=“1455537880445-e1f9fd9f-7813″][vc_column_text css=“.vc_custom_1455808769816{padding-top: 40px !important;padding-right: 40px !important;padding-bottom: 40px !important;padding-left: 40px !important;border-radius: 20px !important;}“]Dobrý den, nevím, jestli mi můžete poradit s tímto dotazem, ale vhodnější poradnu jsem nenašla. Pro ročního syna kupuji bio maso (hovězí, kuřecí, jehněčí), které nakouskuji do igelit. pytlíků na porce a zamrazím. Jak dlouhou trvanlivost má takto uchované maso? Poměrně dlouho trvá, než jej vypotřebuji. Předem děkuji za odpověď.
Karolína

Dobrý den, maso by Vám mělo vydržet několik měsíců, výhodnější je ho zabalit před zmrazením vakuově.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=“Ostatní dotazy“ tab_id=“1455538045492-bf0a4eb6-5c5e“][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][contact-form-7 id=“3238″][/vc_column][/vc_row]