Green Apotheke

Vzkaz od vegetariánů: zlepšete stravu a snížíte stres

Klíčovým prvkem dlouhodobého zdraví a úspěchu je celostní přístup. Přílišný stres může mít negativní dopady na psychiku a způsobovat nutkavé chutě na určité potraviny a skrze to ovlivňovat nárůst tělesného tuku. Zlepšení stravy představuje nejvýznamnější způsob, jak snížit celkový stres. Správně zvolené a lehce stravitelné potraviny snižují energetický příjem a odbourávají stres.

Ve zdravém těle zdravý duch

Konzumací přirozených a chemicky neupravovaných potravin, přesně takových, jaké naleznete v našem e-shopu, lze zvýšit jak zdraví fyzické, tak i mentální. Jinými slovy dobře se nebude cítit pouze vaše tělo, ale i vaše duše. Pro trvalé výsledky je třeba tělu dovolit, aby se na nový stravovací plán adaptovalo. Sama podstata vegetariánství či veganství totiž nespočívá v dokonalosti či idealismu, ale v postupných pokrocích. Zkrátka vás to hlavně musí bavit. A od toho jsme tu my, abychom vám s tím pomohli.

Jak s vegetariánstvím začít?

Konzumujte dostatečné množství živin, abyste energeticky pokryli fyzickou aktivitu i biologickou obnovu buněk a snížili tak biologický věk. Uspokojujte výživové potřeby konzumací přirozených potravin bohatých na živiny. Vyhýbejte se denaturovaným, resp. průmyslově zpracovaným a rafinovaným potravinám. Jezte energeticky efektivní jídlo – zvyšte energii tím, že ji ušetříte při trávení a vstřebávání. Snižte příjem potravin s vysokým obsahem cukru a škrobu. Nedělejte příliš mnoho změn najednou. Nevystavujte tělu dalšímu stresu a dejte mu čas, aby si na novou situaci zvyklo.

Pár jednoduchých principů vedoucích k úspěchu

• Jezte v průběhu celého dne – na každý den připadá celkem 6 porcí. Ušetříte tak práci trávicí soustavě, protože budete šířit živiny do těla postupně, což přispívá k jejich lepší stravitelnosti.
• Nebojte se experimentovat. Budete-li dodržovat hlavní zásady a principy a vytvářet pokrmy ze správných potravin ve správný čas, nemusíte se omezovat v chutí ani v množství. Fantazii se meze nekladou – je to přece váš život a vy se chcete cítit dobře. A k tomu každému dopomáhá něco jiného.
• Každý den vypijte výživné smoothie a nahraďte jím jedno denní jídlo. Denní dávka živin v tekuté formě ulehčí trávicí soustavě a dodá vám ještě více energie.
• Každý den snězte alespoň jeden velký zeleninový salát. Už jen tím výrazně přispějete k celkovému zdraví.
• Každý den snězte energetickou tyčinku z čerstvých surovin, nebo si z těchto surovin připravte směs. Použijte třeba naše nesířené sušené ovoce, které si vás na první ochutnání získá lahodnou a čistou chutí. Vyzkoušejte hrušky, jablka, kousky šťavnatého ananasu v kombinaci s výživnými kešu oříšky, mandlemi, lískovými jádry, …
• Odpoledne si dejte vydatnou a vyváženou svačinu, která bude obsahovat množství kvalitních bílkovin, kvalitních tuků a vlákniny. Dodá vám energii, pročistí mysl a zaručí, že večer nebudete mít nutkání k přejídání.
• Sledujte pravidelně naše stránky a inspirujte se našimi praktickými tipy a radami.